Projekt: Muzeum Emigracji, Gdynia, Dworzec Morski, nabrzeże Francuskie, ul. Polska 1
Technologie:
1. Posadzka cienkowarstwowa Baufloor®, wybierz kolor z palety
2. Nawierzchnia dekoracyjna Baufloor® Press
3. Renowacja terrazzo (nasz system X-Floor®)
Do dawnego Dworca Morskiego w Gdyni, zaadaptowanego w 2015 r. na Muzeum Emigracji, nasza firma dostarczyła aż trzy systemy posadzkowe: surowy beton stanowiący tło dla eksponatów; atmosferotwórczy pressbeton; oraz technologię renowacji historycznego dworcowego lastryko.
Jak wypadają w konfrontacji ze sporym ruchem zwiedzających i postulatami estetyki?
Większość powierzchni podłóg Muzeum Emigracji wykończono posadzką cienkowarstwową Baufloor®, która ze względu na swój przemysłowy rodowód, jest ponadprzeciętnie odporna na ścieranie. Przy tym gwarantuje skromny, schludny design wnętrza; nie walczy z eksponatami o uwagę gości muzeum.
Druga użyta w muzeum technologia - nawierzchnia Baufloor® Press - przenosi zwiedzających w I poł. XX w. - sceneria stacji kolejowej z jej wybrukowanym peronem i fabryczne, robotnicze klimaty.
Wreszcie pomogliśmy odnowić historyczne dworcowe lastryko - posadzka holu Dworca Morskiego i schody.
Wszystkie trzy technologie prezentujemy na zdjęciach.
Adaptujesz historyczne wnętrza? Dekoracyjne posadzki Bautech są stworzone do tego typu projektów. Nasi doradcy techniczni i dział handlowy czekają. Zapraszamy!
Budynek Muzeum Emigracji w Gdyni na nabrzeżu Francuskim. Dawny Dworzec Morski.
Młodzież zajęta eksponatami, nie posadzką. Beton jako tło.
Stąpając po betonowej posadzce Bautech możemy słuchać historycznych wystąpień Tadeusza Mazowieckiego.
Zmienna jest szarość betonu: ciepła, gdy pada na nią sztuczne światło; chłodna przy naturalnym świetle słonecznym rozproszonym przez chmury.
Hol Dworca Morskiego w Gdyni, obecnie Muzeum Emigracji. Materiałami Bautech odniowono tu historyczną posadzkę i schody z lastryko. Do renowacji lastryko służy u nas technologia X-Floor®. Lastryko do wylewania na nowe posadzki to w ofercie Bautech system Terrafloor®.
Zaaranżowana w muzeum stacja kolejowa w Rzeszowie; peron wykończony naszym Baufloorem Press - wzór bruk czeski.
Baufloor® Press można wykończyć tak, aby odciśnięty w betonie wzór miał kilka odcieni.

Czarno-białe zdjęcia uatrakcyjniono bardziej interesującym tłem: brukiem klasycznym z Bauflooru Press i czerwoną cegłą ścian. Powierzchnie pionowe można wykańczać Pressbetonem - odmiana Vertical.
Jak ożywić wnętrze z surową, betonową podłogą? Czerwone, żółte tablice muzealne; drewno na ścianach.
Fiat 126p z lat 70., stare radio i wielokrotnie cięższe rekwizyty można ustawiać na betonowej posadzce monolitycznej. Beton nadaje się też do malowania lub naklejania (strzała w przejściu wskazująca kierunek zwiedzania).
Posadzka betonowa pasuje do eksponatów średniowiecznych, oświeceniowych, jak i XX-wiecznych prądów - modernistyczna elewacja. Stalowy stelaż przyśrubowany do podłogi.
Przykładowe realizacje