BAUTECH Centrum Posadzek Przemysłowych Strona główna Zadaj pytanie - wypełnij formularz
Inny język
Polish (Poland)English (United Kingdom)Russian (CIS)
Strona główna » B autech
B autech

B autech

konferencja-garaze-parkingi-podziemne-poznan-042015

 

Zapraszamy na konferencję PROJEKTOWANIE I ODBIORY GARAŻY I PARKINGÓW PODZIEMNYCH, STEROWANIE SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA, która odbędzie się 23 kwietnia 2015 roku w Poznaniu, ul. Bukowska 12 (Centrum Konferencyjne WTC Międzynarodowe Targi Poznańskie, I p.), godz. 9:30 - 15:00.

 

Jesteś projektantem, architektem, inżynierem, generalnym wykonawcą? Zapraszamy!

Podłoga w restauracji

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 20:40 Opublikowane w POSADZKI CIENKOWARSTWOWE
Podłoga w restauracji

 

restauracja

 

 

Podłoga do restauracji

 

 

Nazwa obiektu: Restauracja Głodomory, Warszawa, ul. Gagarina

  

Technologia: Wylewka cienkowarstwowa Baufloor® Ultima.

 

Rodzaj i przeznaczenie podłogi: restauracja, bar, cafe (również zaplecze, kuchnia)

Rok wykonania: 2014

 

Podłoga w restauracji

Pasująca do każdych mebli, nie przyjmująca plam, trwała, łatwa w utrzymaniu w czystości - te cechy czynią posadzę Baufloor® Ultima idealnym rozwiązaniem dla restauracji - zarówno nowo budowanych, jak i urządzanych w adaptowanym lokalu.

 

Ciemno szary kolor naszej wylewki (wybierany przez większość klientów) dobrze komponuje się z większością mebli, z drewnem, szczególnie tym najjaśniejszym. Super wyglądają na tej wylewce krzesła z jasnego drewna. W prezentowanej realizacji zdecydowano inaczej, co wprowadza element powagi do wnętrza.  

Łatwość do utrzymania w czystości - brak tu fug (są nieliczne szwy robocze, ale wypełniamy je masą w kolorze posadzki), łatwo zamieść, można umyć. Posadzka nie przyjmuje plam z rozlanego wina. Podłoga ta sprawdzi się również na zapleczu restauracji - w kuchni.

Trwałość - jest to nawierzchnia klasy przemysłowej, wytrzyma - przez wiele lat - codzienny ruch ludzi.

 


Wylewka na kafelkiUWAGA! Możliwe jest wylanie Bauflooru na istniejących kaflach ceramicznych, terakocie.


 

Jeśli szukasz podłogi restauracji, baru, sali jadalnej, kuchni, jadłodajni, obiektu gastronomicznego, przyjrzyj się naszym podobnym realizacjom, ponieważ tę posadzkę można wykończyć na kilka sposobów: projekt 1, projekt 2, projekt 3, projekt 4, projekt 5, projekt 6, projekt 7.

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia (czy można wykonać w mojej restauracji?) albo ekipy posadzkarskiej, która praktykuje tę technologię, po prostu zadzwoń!

 

Zadaj pytanie

Budynek, restauracja, witryna

Restauracja Głodmory, w której wykonano wylewkę Baufloor® Ultima.

 

Kontuar, szara posadzka

Kontuar na szarej posadzce. Lampa do czytania i stojak na rowery dodają wnętrzu nieco przytulności.

 

Nowoczesna restauracja. Wnętrze

Betonowa posadzka w neutralnym kolorze, nie wchodzi w wizualny dyskurs z elementami dekoracji: obrazkami, zegarami na ścianie, zielenią w donicach.

 

Stoły i krzesła w sali do konsumpcji

 

 

Posadzka w restauracji 

Drewno dobrze komponuje się z szarymi betonowymi posadzkami. Im jaśniejsze drewno, tym lepiej. 

 

Sala restauracji. Betonowa podłoga

Sztuczne światło we wnętrzu rzuca na beton ciepłe refleksy (co czyni wnętrze bardziej przyjaznym dla gości). Warunkiem jest oczywiście zastosowanie żarówek, halogenów, lub dobrej jakości świetlówek o odpowiedniej temperaturze światła.

 

Przeszklenie witryna. Ciemne stoliki i krzesła

 

Stojak na wino

 

Kredens na sztućce

Interesujący kredens na sztućce z oryginalną lampą. 

 

 

Zadaj pytanie

 

 

Zobacz podobne realizacje

 

 

 

Streszczenie: restauracja, bar, cafe, betonowa posadzka

 

Loft, rewitalizacja budynek pofabryczny. Posadzka

 

Stara fabryka

 

 

Podłoga do loftu, pracowni

 

 

Nazwa obiektu: "Przestrzeń miejska" SOHO Factory. Warszawa, ul. Mińska

  

Technologia: Mikrocement, wylewka cienkowarstwowa Baufloor® Creativo. Ułożona na istniejącym podłożu betonowym, kolor szary.

 

Rodzaj i przeznaczenie podłogi: loft, pracownia, galeria, studio, zrewitalizowany zabytek, budynek pofabryczny

Rok wykonania: 2014

 

Podłoga do rewitalizowanej przestrzeni miejskiej

Dlaczego posadzka betonowa, do tego na pierwszy rzut oka niedbale wykończona, tak bardzo pasuje do rewitalizowanych budynków pofabrycznych? Modne jest ponowne wykorzystanie - budynków, powierzchni, materiałów - nadanie nowego zastosowania starym przedmiotom, na pozór przypadkowe zmieszanie tego, co odnaleziono na terenie zapuszczonej fabryki. A betonowe wylewki były i są standardem w pomieszczeniach produkcyjnych.

 

Przy czym dziś, w prawdziwych fabrykach, posadzka betonowa jest najczęściej wykonywana w postaci grubej na ok. 15-20 cm płyty. Takie rozwiązanie oczywiście nie nadaje się do rewitalizacji starych zabudowań, gdzie nie możemy podnieść poziomu zero podłogi. Z pomocą przychodzi wylewka Baufloor®, grubości ok. 2-3 mm.

Rozkładamy ją na istniejącym podłożu, po uprzednim usunięciu wierzchniej warstwy, która może pylić, odspajać się oraz wzmocnieniu żywicą epoksydową.

 


Wylewka na kafelkiUWAGA! Możliwe jest wylanie Bauflooru na istniejących kaflach ceramicznych, terakocie.


 

Jakość Bauflooru to jakość przemysłowa. In real life ta wylewka bywa stosowana w prawdziwych, nowoczesnych fabrykach, właśnie do celów renowacyjnych. Co ważne, Baufloor® Creativo nie wymaga zacieraczki, jeśli wykonamy go w formie takiej, jak na zdjęciach. Do wykończenia używamy narzędzi ręcznych: listew zgarniających, pac.

Jeśli szukasz podłogi do loftu, pracowni, rewitalizowanego budynku fabrycznego, obiektu związanego z modą, inicjatywą kulturalną, lifestylem, przyjrzyj się naszym podobnym realizacjom, bo tę posadzkę można wykończyć na kilka sposobów: projekt 1, projekt 2, projekt 3, projekt 4, projekt 5, projekt 6.

Jeśli potrzebujesz wsparcia technicznego (czy da się wykonać w moim apartamencie?) albo ekipy posadzkarskiej, która praktykuje tę technologię, po prostu zadzwoń!

 

Zadaj pytanie

Posadzka industrialna budynek pofabryczny

Wylewka betonowa Baufloor® Creativo w zrewitalizowanym budynku pofabrycznym. Są tu lofty, pracownie, galeria sztuki.

 

Cementowa wylewka. Schody. Stopnie lastryko

Stopnie schodów z poczciwego lastryko. Nawiązują do nowo ułożonej, cementowej wylewki Baufloor® Creativo.

 

Hall loftu, łazienka, stare cegły. Betonowa posadzka

"W pośpiechu" zatarta betonowa wylewka Baufloor® Creativo. Ściana ze starych, pomalowanych cegieł (jeśli nie masz cegieł, uzyskaj podobny efekt naszą warstwą ścienną Pressbeton® Vertical). Ciekawy stolik odlany z betonu, z drewnianymi wstawkami.

 

Sień, widok na dwór. Samochód

 Podłoga betonowa, drewno nieheblowane, cegła. Łazienka 

Ileż w tej pracowni, lofcie ciekawych wykończeń powierzchni... Na podłodze betonowa wylewka Baufloor® Creativo o przemysłowej trwałości. Ściana z malowanej na biało starej cegły. "Boazeria" ze szczap drewnianych, nieheblowanych, niedbale przyklejonych do ściany. Do tego industrialne, stalowe ramy. 

 

Posadzka kolorowe trójkąty

Kolorowe trójkąty wykonano różnymi kolorami wylewek Baufloor® Creativo. Kształty przedłużają klatkę schodową.

 

Schody stara metalowa poręcz

Oryginalna, metalowa barierka schodów. Pierwszy od dołu stopień z lastryko po naprawie ubytku. W naszej ofercie nadaje się do takich plomb dwuskładnikowa masa renowacyjna Terrafill®. Uwagę zwracają dekoracje we wnęce - zółte betonowe kloce. I obudowa schodów - ze starych desek.

 

Odciski pacy na posadzce

 

Posadzka budynki pofabryczne

Charakterystyczne elementy stylu industrialnego: instalacja elektryczna natynkowa (kable w odcinającym się kolorze), malowana stara cegła, murowane łukowe nadproża, "ociekające" kolejnymi warstwami farby olejnej stalowe ramy i słupy. Plastikowe okna są tu elementem obcym. 

 

 

Zadaj pytanie

 

 

Zobacz podobne realizacje

 

 

 

Streszczenie: loft, pracownia, soho, rewitalizacja zabudowań pofabrycznych, posadzka, beton, stara cegła, stal

 

Oko łeb słoń rzeźba beton

Afrykarium, detal architektoniczny „oko słonia” wykony w technologii Pressbeton® Vertical. Wyk. Artbeton. Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć szerszy kadr w łazience.

Skały

 

 

Sztuczne skały.
Dekoracja ścian z betonu architektonicznego, faktura 3D

 

Nazwa obiektu: Afrykarium we Wrocławskim Zoo

  

Technologia: Dekoracyjne nawierzchnie Pressbeton®. Dekoracyjna warstwa ścienna Pressbeton® Vertical

 

Przeznaczenie technologii: dekorowanie, wykańczanie trójwymiarowych obiektów z betonu. Parki, ekspozycje na wolnym powietrzu, ogrody. Wodospady, sceneria imitująca naturalne skały.

Inwestor: Zoo Wrocław Sp. z o.o.

Wykonawca: Artbeton

Pracownia projektowa: ArC2 Fabryka Projektowa

Rok wykonania: 2014

 

 

W obiekcie Afrykarium we wrocławskim ZOO wykonano ponad 5000 m2 nawierzchni dekoracyjnych w technologii PressBeton® i Pressbeton® Vertical.

 

Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

W obiekcie zastosowano nawierzchnie dekoracyjne Pressbeton® wg indywidualnych wzorów i kolorów, właściwych dla poszczególnych ekosystemów Afryki, np. falowany piasek, spękaną ziemię, starą deskę na kładce Kongo, deskę pokładową we wraku statku i różne wzory posadzek kamiennych z odciskami śladów zwierząt afrykańskich.

Na szczególną uwagę zasługuje wykończenie głównych toalet w ZOO, gdzie wykonano okładzinę ścienną PressBeton® Vertical w formie płaskich występów skalnych, co w połączeniu z odpowiednio zharmonizowaną formą posadzki kamiennej dało efekt groty skalnej. Na potrzeby aranżacji Afrykarium wykonano unikatowe detale artystyczne, takie jak: oko słonia oraz szkielet wieloryba na plaży uchatek, który został dokładnie odwzorowany z oryginału, znajdującego się w Muzeum Przyrodniczym we Wrocławiu. Dzięki możliwościom technologii Pressbeton w obiekcie wykonano również odciski prawdziwych liści palm z lokalnej Palmiarni.

Przejrzyj zdjęcia naszych podobnych realizacji: Odrarium w Zoo Wrocławrzeżby ścienne w Termach Maltańskich w Poznaniu oraz wodospad i sztuczne skały w słoniarni w Poznaniu.

 

Galeria zdjęć "Sztuczne skały" Zadaj pytanie

Akwarium tunel betonowy chodnik

Afrykarium, posadzka w tunelu wodnym wykonana w technologii Pressbeton®. Wyk. Artbeton.

 

Schody beton imitacja drewna

Afrykarium, wierna imitacja deski podkładowej wykonana w technologii Pressbeton® i Pressbeton® Vertical. Wyk. Artbeton.

 

Sztuczne skały akwaria

Afrykarium, fakturowana nawierzchnia ciągu komunikacyjnego wykonana w technologii Pressbeton® wg indywidualnego wzorca. Wyk. Artbeton.

 

Ślady wielbłąda na piasku

Afrykarium, odciśnięte ślady wielbłąda na nawierzchni Pressbeton® falowany piasek. Wyk. Artbeton.

 


Betonowy szkielet wieloryba plaża 

Afrykarium. Szkielet wieloryba na zewnętrznej plaży uchatek wykonany w technologii Pressbeton®. Wyk. Artbeton.

 

 

Skamielina, liść. Odcisnięte w betonie. Toaleta

Afrykarium – odcisk skamienieliny wykonany w technologii Pressbeton® Vertical. Wyk. Artbeton.

 

 

Nawierzchnia betonowa płyta kamienna. Sadzawka gorący klimat

Afrykarium, nawierzchnia zewnętrzna Pressbeton®, faktura płyta kamienna. Wyk. Artbeton.

 

 

Posadzka ciąg komunikacyjny. Plaża hipopotamów

Afrykarium, posadzki w ciągach komunikacyjne wykonane w technologii Pressbeton®. Wyk. Artbeton.

 

 

Siedziska schody beton ozdobna faktura

Afrykarium, miejsce obserwacji podwodnej fauny i flory, siedziska i schody wykonane w technologii Pressbeton® i Pressbeton® Vertical. Wyk. Artbeton.

 

 

Murek szyba akwarium skały

Afrykarium, posadzki w ciągach komunikacyjnych wykonane w technologii Pressbeton®. Wyk. Artbeton.

 

 

Sadzawka sawanna

Afrykarium, fakturowana nawierzchnia plaży dla hipopotamów wykonana w technologii Pressbeton®. Wyk. Artbeton.

 

 

Plaża krokodyli

Afrykarium, fakturowana nawierzchnia plaży dla krokodyli wykonana w technologii Pressbeton®. Wyk. Artbeton.

 

 

Spękana ziemia. Susza

Afrykarium, fakturowana nawierzchnia ciągu komunikacyjnego wykonana w technologii Pressbeton® wg indywidualnego wzorca „spękana ziemia”. Wyk. Artbeton.

 

 

Odcisk skamieliny skała w betonie

Afrykarium – odcisk skamienieliny wykonany w technologii Pressbeton® Vertical. Wyk. Artbeton.

 

 

Korytarz akwarium betonowy chodnik skały

Afrykarium, fakturowana nawierzchnia ciągu komunikacyjnego wykonana w technologii Pressbeton® wg indywidualnego wzorca. Wyk. Artbeton.

  

 

Galeria zdjęć "Sztuczne skały" Zadaj pytanie

 

Przykładowe realizacje

 

 

Streszczenie: sztuczne skały, beton architektoniczny, faktura 3D, sceneria afrykańska, plaże, akwaria, skamieliny.

 

Sztuczne skały

Odrarium. Sztuczne skały. Ozdobna okładzina 3D z Pressbeton® Vertical na ścianach zewnętrznych. Wyk. Artbeton.

Skały

 

 

Sztuczne skały.
Dekoracja ścian z betonu architektonicznego, faktura 3D

 

Nazwa obiektu: Odrarium. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

  

Technologia: Dekoracyjna warstwa ścienna Pressbeton® Vertical

 

Przeznaczenie technologii: dekorowanie, wykańczanie trójwymiarowych obiektów z betonu. Parki, ekspozycje na wolnym powietrzu, ogrody. Wodospady, sceneria imitująca naturalne skały.

Inwestor: Zoo Wrocław Sp. z o.o.

Projektant: Creo Project

Wykonawca: Artbeton s.c.

Rok wykonania: 2014

 

 

W obiekcie Odrarium we Wrocławskim zoo wykonano ok. 750 m2 nawierzchni dekoracyjnych w technologii PressBeton® Vertical.

 

Inwestycja wzbudza wielkie zainteresowanie, ponieważ realizacja w sposób szczególny oddaje florę i faunę ekosystemu Odry, począwszy od źródeł aż po jej dolny brzeg. Na terenie wrocławskiego Zoo powstał interesujący kompleks kilku zbiorników wodnych, reprezentujących górną, środkową i dolną Odrę oraz jej starorzecze. Warto zwrócić uwagę na idealnie odtworzony profil glebowy odsłaniający morfologię gleby, a w szczególności rodzaj, miąższość i wzajemny układ poziomów genetycznych. Poziomy te stanowią najważniejszą cechę rozpoznawczą, odzwierciedlającą etap rozwoju gleby. Na podstawie ilości i właściwości składników wyróżnia się określony typ gleby, który charakteryzuje się mniejszym lub większym zróżnicowaniem profilu glebowego. Ekspozycja sztucznych skał i okładzin w wykonanych w technologii PressBeton Vertical idealnie komponuje się z nasadzeniami żywych roślin oraz obsady ryb. Zbiorniki wodne zostały zasiedlone pięknymi okazami ryb, których przedstawiciele żyli kiedyś w Odrze.

Przejrzyj zdjęcia naszych podobnych realizacji: Afrykariumrzeżby ścienne w Termach Maltańskich w Poznaniu oraz wodospad i sztuczne skały w słoniarni w Poznaniu.

Jeśli chcesz wykonać z betonu skały przypominające naturę, budowlę ogrodową, np. górski stawik, wodospad albo reprezentujesz inwestora publicznego i budujesz ekspozycję na świeżym powietrzu (albo we wnętrzu), zadzwoń! Mamy doświadczenie w realizacji nietypowych projektów, współpracujemy z wykonawcami znającymi technologię trójwymiarowego dekorowania betonem. Zapraszamy!

 

Zadaj pytanie

Skały 3d pokryte betonem architektonicznym

Odrarium. Sztuczne skały. Ozdobna okładzina 3D z Pressbeton® Vertical na ścianach zewnętrznych. Wyk. Artbeton.

 

Schody basen dekoracja betonem architektonicznym

Odrarium. Sztuczne skały. Ozdobna okładzina 3D z Pressbeton® Vertical na ścianach zewnętrznych. Wyk. Artbeton.

 

Ozdobna okładzina ścienna

Odrarium. Ozdobna okładzina z Pressbeton® Vertical na ścianach oraz suficie. Wyk. Artbeton.

 

Schody ozdobny beton architektoniczny drewno

Odrarium. Ozdobna okładzina z Pressbeton® Vertical na ścianach. Wyk. Artbeton.

Blok skalny. Beton architektoniczny

Odrarium. Sztuczne skały. Ozdobna okładzina 3D z Pressbeton Vertical na ścianach zewnętrznych. Wyk. Artbeton.

 

 

Sadzawka. Rzeźbione sztuczne skały

Odrarium. Sztuczne skały. Ozdobna okładzina 3D z Pressbeton® Vertical na ścianach zewnętrznych. Wyk. Artbeton.

 

 

Imitacja przekroju glebowego z betonu dekoracyjnego

Odrarium. Profil glebowy wykonany w technologii PressBeton® Vertical. Wyk. Artbeton.

 

 

Zadaj pytanie

 

Przykładowe realizacje

 

Streszczenie: sztuczne skały, beton architektoniczny, faktura 3D.

 

Posadzki w Pomieszczeniach Mokrych

wtorek, 24 marca 2015 18:33 Opublikowane w POSADZKI EPOKSYDOWE
Posadzka mokre pomieszczenie

Posadzka SL System z żywic epoksydowych. Grubsza wersja naszej gładkiej posadzki żywicznej. Zalecana do mokrych pomieszczeń o większych obciążeniach i bardziej intensywnym ruchu, np. do hal produkcyjnych. 

 

Posadzki w pomieszczeniach mokrych

 

 

 

Posadzka w zakładzie przetwórstwa spożywczego

 

Nazwa obiektu: zakład pakujący kiełki i zioła

  

Technologia: Posadzka żywiczna Baupox® SL System, gładka, niebieska.

 

Przeznaczenie technologii posadzkowej: pomieszczenia mokre, moka produkcja spożywcza

Powierzchnia: 600 m2

Rok wykonania: 2013

 

Jakie posadzki do mokrych pomieszczeń?

Gdzieniegdzie wystarczy beton, jak w naszej realizacji w fabryce maszyn rolniczych. Jeśli jednak masz permanentnie wilgotne pomieszczenie i na dodatek związane z produkcją spożywczą, polecamy żywice, jak na fotkach obok, w zakładzie pakującym kiełki, sałaty.

Powłoka żywiczna jest parametrami równa warstwie hydroizolacji (pod żywicą jest płyta betonowa, a pod nią jednak właściwa hydroizolacja). Żywicami można pokryć również cokolik, co pozwoli zgrubnie zmywać szlauchem całe pomieszczenie. Integralnym elementem takiej hali będą kratki ściekowe, odwodnienia liniowe (w ich zaprojektowaniu również możemy pomóc).

Dodatkowo żywica jest cheoodporna (kwasoodporna), dlatego wybierana jako wykończenie podłogi do zakładów przemysłu chemicznego, farmaceutycznego. Powłoki żywiczne można też wykonać w wersji bez spoin, albo z małą ilością spoin, co kapitalnie ułatwia utrzymanie nawierzchni w czystości.

 

 

Potrzebujesz posadzki do pomieszczeń mokrych? Produkcja spożywcza, agrobudownictwo, warsztat, myjnia, basen? Pomożemy dobrać nawierzchnię na potrzeby Twojej inwestycji, wesprzemy w poszukiwaniu ekipy wykonawczej.

 

 

Zadaj pytanie

Odwodnienie liniowe mokra produkcja spożywcza

Odwodnienie liniowe - kluczowa instalacja w hali z mokrą produkcją spożywczą.

 

Cokół z żywicy

Cokół z żywicy, kalosze na nogach personelu, gęsto rozmieszczone w ścianie krany z wodą. Przy stale utrzymującej się wilgoci powłoki żywiczne mają przewagę nad posadzkami betonowymi.

 

Brudna wilgotna posadzka

Nie nasiąkająca wodą, odporna na plamy z materii organicznej, ponadto kwasooodporna. Powłoka żywiczna sama w sobie stanowi warstwę hydroizolacji, co nie znaczy, że betonowe podłoże nie wymaga szczelnej izolacji poziomej, zabezpieczającej przed wilgocią podciąganą kapilarnie - szczegóły w pdf karcie technicznej Baupox SL System.

 

Posadzka antypoślizgowa do pomieszczeń mokrych

Opcja do pomieszczeń mokrych - antypoślizgowa żywica zasypana piaskiem kwarcowym. Zwykle tylko fragment pomieszczenia wykonuje się tą technologią - więcej o posadzkach antypoślizgowych.

Zobacz też trzy gradacje kruszywa - mniej lub bardziej szorstka posadzka.

 

Taśma do pakowania spożywka

Posadzka epoksydowa Bautech pod linią do foliowania kiełków i ziół.

 

 

Zadaj pytanie

 

Podłoga do lokalu

piątek, 20 marca 2015 13:42 Opublikowane w POSADZKI CIENKOWARSTWOWE
Podłoga betonowa w lokalu gastronomicznym

 

Lokal burger sprzątanie

 

 

 

Minimalistyczna podłoga w lokalu gastronomicznym

 

Nazwa obiektu: Lokal Bobby Burger, Warszawa, ul. Świętokrzyska

  

Technologia: Mikrocement, wylewka cienkowarstwowa Baufloor® Creativo. Ułożona na istniejącym podłożu betonowym. Została wylana na istniejących kafelkach, kolor grafitowy.

 

Rodzaj i przeznaczenie obiektu: lokal gastronomiczny, burger, slow food

Rok wykonania: 2014

 

Zwykła - niezwykła podłoga

"Zwykły" beton można wykończyć w taki sposób, a także zmieszać z takimi składnikami, aby dał podłodze unikalny efekt wizualny i trwałość mierzoną w latach. Taka jest posadzka dekoracyjna Baufloor® Creativo wykonana w prezentowanym na zdjęciach lokalu.

 

Podłogę wykonano w istniejącym budynku. Zrywamy stare kafle, wykładzinę lub co tam mamy (a czego nie lubimy) i wylewamy Baufloor® Creativo. Na grubość ok. 2-3 mm. Można też wylać Baufloor® Creativo na terakocie, bez jej zrywania. Baufloor® Creativo dostępny jest w gamie kolorów - ostatnio niekwestionowanymi liderami są odcienie szarości, głównie te ciemniejsze, jako że super wyglądają w zestawieniu z jasnym drewnem.

 


Wylewka na kafelkiUWAGA! Możliwe jest wylanie Bauflooru Creativo na istniejących kaflach ceramicznych, terakocie. Tak było w przypadku lokalu na zdjęciach.


 

Dlaczego taka posadzka jest dobra do lokalu, baru, restauracji? Nie ma tu spoin, łatwo ją zamieść, umyć, zmyć mopem. Nie ma rowków, jak przy kaflach, brudzących się fug, brak tu wad dywanów, które łatwo zaplamić.

Jeśli szukasz podłogi do lokalu, przyjrzyj się naszym podobnym realizacjom, bowiem tę posadzkę można wykończyć na kilka sposobów. Realizacja 1, realizacja 2, realizacja 3, realizacja 4, realizacja 5, realizacja 6, realizacja 7.

Jeśli potrzebujesz wsparcia technicznego (czy da się wykonać w moim lokalu?) albo ekipy posadzkarskiej, która praktykuje tę technologię, po prostu zadzwoń!

 

Zadaj pytanie

Lokal Bobby Burger

Witryna lokalu Bobby Burger w Warszawie.

 

Podłoga, beczka John Lemon

Wnętrze lokalu: reklama slowfoodowej lemoniady John Lemon na podłodze betonowej Bautech.

 

Taborety krzesła dla gości

Jasne nogi krzeseł odcinają się na tle grafitowej podłogi. Odmiana "Creativo" naszej wylewki Baufloor® oznacza teksturę na posadzce, na wzór starej, niedbale wykańczanej szlichty.

 

 

Bar, kontuar, lada 

Metalowy, dziurkowany panel na kontuarze, w miedzianym odcieniu, to akcent trochę industrialny a trochę w duchu reuse - recycle. Do tych samych skojarzeń odwołuje się posadzka - imituje niedbale, w pośpiechu wykonaną betonową szlichtę. Trwałość podłogi jest jednak "przemysłowa", wytrzyma lata. 

 

Stoliki krzesla do konsumpcji

 

Drzwi barowe. Wyjście na zaplecze

 

Podwyższenie ze starego drewna. Deski

 

Ciemna podłoga we wnętrzu lokalu

 

 

Zadaj pytanie

 

 

Zobacz podobne realizacje

 

 

 

Streszczenie: podłoga, lokal, beton, prostota

 

Podłoga do Magazynu

piątek, 13 marca 2015 21:05 Opublikowane w POSADZKI BETONOWE
Podloga w magazynie

Podłoga betonowa utwardzona powierzchniowo. Użyto podstawowego, mineralnego utwardzacza Multitop® - a mamy tu wszystkie destrukcyjne czynniki: ciężkie regały, kursujący wózek widłowy, punktowe obciążenia.

 

taśma produkcyjna fabryki piękna

 

 

Podłoga Magazynowa

 

Nazwa obiektu: Magazyn przyfabryczny firmy Belle Jardin, Baniocha k. W-wy

  

Technologia: Betonowa posadzka utwardzona powierzchniowo, utwardzacz Multitop®, kolor naturalny szary.

 

Przeznaczenie podłoginawierzchni: magazyn, skład, wyroby gotowe, chemia.

Powierzchnia: 500 m2

Rok budowy: 2014

 

 

 

Budujesz magazyn i zastanawiasz się, jaką podłogę zastosować. Jest kilka opcji, ale jedna wybierana zdecydowanie najczęściej - ze względu na koszty. To betonowa podłoga monolityczna, często też zwana "posadzką przemysłową". Dlaczego ją wybrać i czy są alternatywy?

 

W magazynie mamy do czynienia z dwoma destrukcyjnymi czynnikami. Są to punktowe obciążenia (nogi regałów), oraz "siły ścierające": wózki widłowe i paleciaki, a także ruch ludzi. Betonowa podłoga monolityczna (jej płyta, typowo o grubości 10-20 cm, jest jednocześnie elementem konstrukcyjnym i warstwą wykończeniową) z powodzeniem stawi opór obydwu tym niszczącym siłom.

Proces wykonania takiej podłogi możesz poznać tu. Dość powiedzieć, że o podłodze monolitycznej do magazynu należy myśleć już na etapie projektowania budynku. Sam proces wykonawczy - od wylania betonu do chwili, gdy można wjechać obciążonym wózkiem - trwa zwykle nieco ponad 1 miesiąc.

 

Alternatywy

Jeśli nie posadzka betonowa zacierana, to co? W magazynach można spotkać:

  • powłoki epoksydowe - godne rozważenia, gdy mamy do czynienia z agresywną chemią albo permanentną wilgocią - droższe rozwiązanie niż beton,
  • wylewki cienkowarstwowe - polecane do remontów starych, zniszczonych podłóg.

 

Do nowo wznoszonych obiektów polecamy rozwiązanie z fotek, jako najbardziej ekonomiczne. Możesz wybrać spośród palety kolorów.

 

 

Zadaj pytanie 

 

Magazyn przyfabryczny

Budynek magazynowy producenta kosmetyków - firmy Belle Jardin.

 

Regały palety na podłodze

Regały i palety na podłodze magazynu - wytrzyma obciążenia punktowe (noga regału), jak i bardziej równomiernie rozłożone (towar na europalecie).

 

Europalety szara podłoga

Odbój na nodze regału - intensywny ruch wózków widłowych. Podłoga betonowa monolityczna w kolorze naturalnym szarym - najtańsza opcja do magazynu 500+ m2.

 

 

Intensywnie eksploatowana podłoga betonowa

Fotograf stanął w punkcie węzłowym magazynu. Refleks świetlny uwidacznia, jak duży ruch tu panuje. Posadzka wytrzymuje obciążenia i jest odporna na ścieranie. 

 

Korytarz składu. Nawierzchnia

 

Zadaj pytanie

 

 

Streszczenie: podłoga betonowa, magazyn, beton, wózek widłowy, paleciak, ścieranie, obciążenia, odporność

  

Zapytanie ofertowe: Targi Dubaj - materiały POS, tłumaczenia

poniedziałek, 09 marca 2015 14:54 Opublikowane w AKTUALNOŚCI
arab-smartfon

W związku z udziałem naszej firmy w targach International Building & Construction Show, które odbędą się w dniach 23-26 listopada 2015 w Dubaju w Zjednoczonych Emiaratach Arabskich szukamy oferentów usług związanych z organizacją wyjazdu.

 

Posadzka w Amfiteatrze

poniedziałek, 16 lutego 2015 19:30 Opublikowane w POSADZKI BETONOWE
Nawierzchnia betonowa widowni amfiteatru

Posadzka betonowa utwardzona powierzchniowo za krzesełkami widowni. Użyto podstawowego, mineralnego utwardzacza Multitop® - chemia wystarczająca przy okazjonalnym użytkowaniu amfiteatru w Opolu.

 

mikrofon

 

 

Posadzka w Amfiteatrze

 

Nazwa obiektu: Amfiteatr Tysiąclecia, Opole, ul. Piastowska

  

Technologia: Betonowa posadzka utwardzona powierzchniowo, utwardzacz Multitop®, kolor naturalny szary.

 

Przeznaczenie nawierzchni: widownia, hol kasowy, schody, tarasy, obiekt rozrywkowy na świeżym powietrzu, częściowo odkryty.

Rok remontu amfiteatru i wykonania nowej posadzki: 2011

 

 

 

Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu istnieje od wczesnych lat 60 XX w. W czasie gruntownego remontu w latach 2009-2011, zastosowano tu w szerokim zakresie system betonowej posadzki utwardzanej powierzchniowo firmy Bautech.

 

Nawierzchnię monolityczną Bautech wykorzystano za widowniami, w holu kasowym, przy schodach, w korytarzach z punktami gastronomicznymi. Warto zauważyć, że budynek amfiteatru jest częściowo odkryty, narażony na warunki atmosferyczne, co stanowi sprawdzian jakości impregnatu do betonu. Na pewno warto przy tego typu obiekatch użyć impregnatu odpowiedniego do zastosowań zewnętrznych (u nas Bauseal® Enduro Plus) i prawdopodobnie przygotować się na odnawianie impregnacji co kilka-kilkanaście lat.

W amfiteatrze w Opolu zastosowano podstawowy, mineralny utwardzacz do betonu Multitop®. Chociaż odbywa się tu rokrocznie Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, to eksploatację obiektu rozrywkowego trudno nazwać intensywną - z wyjątkiem tych nielicznych dni w roku.

 

Odwodnienia liniowe

W obiektach częściowo odkrytych odwodnienia liniowe będą integralnym elementem projektu. Wykonanie opracowania techniczno-technologicznego posadzki do obiektu rozrywkowego odkrytego możesz powierzyć pracownikowi naszego działu technicznego, mamy doświadczenie w odwodnieniach. 

  

Zadaj pytanie 

 

Telebim Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Telebim Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, którego siedzibą jest amfiteatr.

 

Budynek amfiteatr Opole

Budynek i parking Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu.

 

Posadzka przy schodach amfiteatru

Nawierzchnia betonowa utwardzona powierzchniowo przy schodach amfiteatru.

 

Punkty gastronomiczne w amfiteatrze

Nawierzchnia Bautech w ciagu gastronomicznym.

 

kasy przeszklony hall

Przeszklony hall kasowy amfiteatru. Posadzka monolityczna betonowa Bautech.

 

 

Podłoga betonowa hol kasowy

Podłoga betonowa Bautech w holu kasowym. Minimalistyczne i ponadczasowe rozwiązanie. 

 

wysokie przeszklone pomieszczenie posadzka betonowa

 

Zadaj pytanie

 

 

Zobacz też:

 

 

Streszczenie: amfiteatr, obiekt rozrywkowy, hall kasowy, widownia, schody, posadzka betonowa, nawierzchnia

  

Strona 11 z 56

Posadzki | SKLEP INTERNETOWY

CHEMIA
I SPRZĘT

 
Wejdź do sklepu

Siedziba firmy

BAUTECH Sp. z o.o.

ul. Staszica 25
05-500 Piaseczno k/Warszawy
tel.: +48 (22) 716-77-91

fax: + 48 (22) 716-77-90
e-mail:
NIP: 522-000-09-96
REGON: 012547108
KRS nr: 0000166495
kliknij aby zobaczyć na mapie

Siedziba BAUTECH

Nagrody i Wyróżnienia :

Nagrody i wyróżnienia: Teraz Polska, Lider Przedsiębiorczości, Medal Targi Poznańskie, Rzetelna Firma Rzetelna firma
Innowacyjna gospodarkaUnia Europejska

DOTACJE NA INNOWACJE
INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. BAUTECH sp. z o.o.ul. Staszica 25, 05-500 Piaseczno k/Warszawy tel.: 22 716-77-91; fax: 22 716-77-90 NIP: 522-000-09-96, Regon: 012547108, KRS nr: 0000166495 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy KRS kapitał zakładowy: 51 000 PLN numer rachunku bankowego: PKO BP S.A. 57 1020 1068 0000 1502 0146 4957

Facebook Google+ | projekt i wykonanie: agencja interaktywna Intermedium.pl